Nakon što je, uprkos svim “nevernicima”, BMW X5 prve generacije ostvario nezamisliv uspeh, Nemci su iskoristili njegovu popularnost da lansiraju manju verziju na platformi “trojke”, koja će takođe imati premijum imidž SUV-a, ali će biti više nego osetno pristupačnija, trošiće manje goriva, biće jeftinija za održavanje i osiguranje...
Iako je X3 hijerarhijski ispod X5-ice, od nje je kraći samo 10 cm, što realno nije velika razlika. Naravno, nije sve u dužini, ali X3 je uspeo sopstvenim kvalitetima da se izbori za svoje mesto pod suncem. Na primer, ima sjajne vozne osobine, pa u njemu mogu da uživaju i ljubitelji sportske vožnje koji žele SUV. Pored toga, uz X3 mogu da se dobiju i manji, ekonomičniji motori, ali i veći, vrlo snažni. Na primer, najpopularniji je 2.0d sa 150 KS, koji je nakon redizajna dobio 177 KS, što je u velikoj meri zadovoljilo one kojima je 150 KS bilo malo. Dakle, kupci su dobili kompaktan SUV premijum marke, sa ekonomičnim dizel motorom. Podsetimo se da je X3 prve generacije stigao 2003. godine, znatno pre nego što je počela aktuelna ofanziva SUV-ova i krosovera svih mogućih dimenzija, cenovnih rangova, oblika, klasa, marki... BMW X3 je generalno pouzdan, mada priličan procenat problema se odnosi na sisteme oslanjanja i upravljanja, pa treba reagovati na vreme čim se spazi nešto neobično u vezi ta dva sistema.
Drugi modeli u njegovoj klasi su: Toyota Rav4, Mercedes GLK, Audi Q5…
U kabini su korišćeni kvalitetni materijali, mada kvalitet može da varira od godišta i paketa opreme. Generalno, mnogima nedostaje premijum osećaj kakav očekuju u SUV-u ove marke. Na zadnjoj klupi ima dovoljno mesta za dvoje odraslih, dok se treći ne bi osećao prijatno, slično kao u nekoj limuzini ovih dimenzija.
Prtljažnik ima osnovnu zapreminu od 480 litara, a kada se obore nasloni zadnje klupe dobija se 1.560 litara. To znači da X3 može da bude pristojan transporter. Ergonomičnost je na zavidnom nivou. Kada prvi put sednete u njega imate osećaj da je sve na svom mestu. Nažalost, pojedine površine i delove nisu baš otporni na habanje, tako da ostaju tragovi čak i manjim kilometražama.
Na putu je veoma agilan. U krivinama se ponaša dinamično i spremno reaguje na komande upravljača. Dakle, kada naiđete na niz krivina, njime ćete ih vrlo lako savladati. Međutim, zbog toga je napravljen kompromis - X3 je prilično neudoban. Oslanjanje je tvrdo podešeno. Stoga savetujemo da ne stavljate felne 18-ice, već da ostanete na fabričkim 17-icama. Kada je reč o najpopularnijem 2.0 dizelašu, on je do 2007. imao 150 KS, da bi bio pojačan na 177 KS. Ko je hteo ozbiljnije performanse imao je na raspolaganju 3.0 benzinac sa prvo 231, a zatim 272 KS. Ne smemo da zaboravimo ni 3.0 dizelaš koji je u početku imao 204, a kasnije 218 KS. Međutim, od 2007. bio je dostupan i 3.0 dizel sa dva turbo punjača i 286 KS.
Prednosti
Cena/Kvalitet Pouzdanost Održavanje Potrošnja MotorImam vec 4g x3 e83 ali samo restajling 2007g i to 150ks lanac debljibi napred. Samo ova godina ima potrosnju od 5.9l/100km otvoreno i 7.4l prosek grad. Samo za ovu godinu je napravljen takav sklop da je potrosnja mala za ovakvo vozilo.
Mane
Nema
Pogledajte ostale utiske za:
Zimske - od 8.413 din do 21.568 din po gumi
Letnje - od 7.559 din do 16.328 din po gumi
* Cene su preuzete sa sajta Internet prodaja guma
Godišnji troškovi registracije su
od 29.307 din do 100.188 din
* Prikazana minimalna i maksimalna cena podrazumeva cenu registracije za trenutno aktivne oglase na našoj platformi.
Cene su informativnog karaktera, a njihov obračun je omogućen u saradnji sa SuperRegistracija.
* Klik na link vas vodi na sajt Euro NCAP na kojem polovniautomobili.com ne garantuju za tačnost prikazanih podataka.
* Prikazani podaci na ovoj stranici su informativnog karaktera, polovniautomobili.com ne snose odgovornost za njihovu tačnost i isti mogu biti podložni izmenama i dopunama.
Pronašli smo još 203 ovakvih oglasa Pogledaj sve oglase