Neki ljubitelji kažu da je ovo poslednji pravi BMW, odnosno poslednja prava trojka, pošto pruža odličan osećaj u vožnji, bez obzira da li je u formi kupea, limuzine ili karavana. Naravno da su generacije koje su usledile naprednije, brže, stabilnije i možda mogu brže da prolaze između čunjeva ili brže da prođu kroz neku krivinu, ali ne mogu da ponude isto zadovoljstvo pri vožnji.
Posedovanje ovog modela može da bude zaista veliko zadovoljstvo, ali ga treba održavati u ispravnom stanju – dakle, vešanje mora da bude besprekorno, da ima dobre gume i kočnice i tek onda može da se oseti pravi duh BMW-a E46. Poznavaoci kažu da je kod ovog automobila najveći problem kupovina lošeg i jeftinog primerka, nakon čega sledi davanje mnogo novca na popravke i generalno sređivanje stvari u koje prethodni vlasnik nije želeo ili nije znao da treba da ulaže. U septembru 2001. predstavljene su redizajnirane verzije sedana i karavana. Drugačiji farovi, zadnja svetla, maska hladnjaka, hauba, prednji branik... U martu 2003. predstavljene su redizajnirane verzije kupea i kabrioleta.
Drugi modeli u njegovoj klasi su: Audi A4, Mercedes C klase, Alfa Romeo 156…
Enterijer je kvalitetno izrađen, prilično otporan na habanje, mada s obzirom na starost većine primeraka ne može se očekivati da je sve baš besprekorno. Unutrašnjost je dobro urađena, komande su funkcionalno i logično raspoređene, instrumenti pregledni. S obzirom da je reč o starijoj generaciji nema ni potrebe za suviše mnogo dugmića i podešavanja raznoraznih sistema.
Sedan i karavan imaju praktično istu osnovnu zapreminu prtljažnika – 440/435 litara. To je praktično na dnu klase, ali konstruktorima je verovatno na prvom mestu bio sportski duh automobila. Tu je zadnji pogon, niža, sportska pozicija sedenja i slično, a sve to zauzima više prostora. Kada se karavnu obore nasloni zadnje klupe, dobija se karavan 1.345 litara, što je opet dovoljno za prevoz i kabastijih stvari.
U vožnji je agilan, brzo i rado odgovara na okrete upravljača, nudi odlične povratne informacije sa točkova na volan. Prilično je udoban, mada se oko toga lome koplja. Ako se pretera sa veličinom felni i nižim profilom guma onda postaje neudoban. Takođe, tu su i verzije sa sportskim vešanjem. Pogon na svim točkovima mogao je da se dobije samo u sedanu i karavanu i to uz motore od 2.5 i 3.0 litra (325xi, 330xi and 330xd). Oko oznaka motora vlada velika konfuzija, pošto je dolazilo do raznih promena, pa se dobro informišite pre kupovine.
Prednosti
Stabilnost na putu.
Mane
Održavanje MotorMotor,elektronika.
Zimske - od 0 din do 14.732 din po gumi
Letnje - od 5.150 din do 13.818 din po gumi
* Cene su preuzete sa sajta Internet prodaja guma
Godišnji troškovi registracije su
od 21.592 din do 31.684 din
* Prikazana minimalna i maksimalna cena podrazumeva cenu registracije za trenutno aktivne oglase na našoj platformi.
Cene su informativnog karaktera, a njihov obračun je omogućen u saradnji sa SuperRegistracija.
* Klik na link vas vodi na sajt Euro NCAP na kojem polovniautomobili.com ne garantuju za tačnost prikazanih podataka.
* Prikazani podaci na ovoj stranici su informativnog karaktera, polovniautomobili.com ne snose odgovornost za njihovu tačnost i isti mogu biti podložni izmenama i dopunama.
Pronašli smo još 251 ovakvih oglasa Pogledaj sve oglase